Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak se projevuje úzkost?

31.12.2021

Lidé trpící úzkostnými stavy - těch je bohužel nyní víc než dost. Jistý vliv na tom má i koronavirová pandemie a následná ekonomická krize, která v lidech vzbudila a z něj pramenící psychické poruchy. Zatímco někoho trápí úzkost z důvodu ztráty zaměstnání, jiné z důvodu ztráty blízké osoby. A nezáleží na tom, jestli byla ztráta způsobená nemocí, smrtí, nebo rozvodem, ke kterému se bohužel schylovalo víc, než je zvykem. Jelikož i samotná úzkost je velmi problematická a může život brát, pojďme zjistit, jak se vlastně projevuje, aby se předcházelo nemilým scénářům.

Bušení srdce, třes i blednutí

Úzkost není strach. Obě tyto emoce jsou naprosto odlišné a jiné. Projevují se jinak, často je jiná i příčina. Úzkostí reagujeme na neurčitou hrozbu, vychází většinou z pocitu ohrožení. A jak se projevuje? Nastupuje především bušení srdce, třes, blednutí, také pocení a průjem. Dojít může k nespavosti i viditelnému červenání.

Je důležité nebrat tyto příčiny na lehkou váhu. Mohou totiž vést k dalším nemilým problémům, kterým je třeba panická ataka.

Jak úzkost překonat?

Možností, jak překonat psychickou nepohodu, kterou je úzkost i s tím související nespavost, je celá spousta. Jednou z možností je návštěva psychoterapeuta, který bude v pravidelných intervalech sledovat stav pacienta. Kromě toho je dobré obklopovat se pozitivy, protože negativní informace psychické stránce člověka zrovna dvakrát nepomohou.

Udržovat dobrý kontakt s rodinou a přáteli, dbát na kvalitní spánek. I to jsou zaručené léky, které zabírají v boji proti depresi. K tomu se má přidat odpočinek, pomáhá také četba knih, ale i pravidelné dýchání zhluboka, které odstraní nesnesitelný pocit tížící vás ve vašem nitru.

Pomocnou ruku podávají také bylinky, které člověka dokážou uklidnit. Na mysli máme především levanduli, meduňku nebo mučenku či kozlík. Přesně tyto bylinky jsou osvědčenými bojovníky proti nespavosti.

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami