Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak zkvalitnit každodenní spánek

5.1.2023

Spánek je nedílnou součástí našich dnů a je tou nejpodstatnější částí. Během něj dochází k regeneraci těla a jeho orgánů, také k utříbení všech podnětů nasbíraných během a k přípravě na nadcházejících čtyřiadvacet hodin. Pokud se domníváte, že je váš spánek poněkud nekvalitní, nabízí se otázka, jestli neexistuje něco, co by spánek zkvalitnilo. Máme pro vás dobrou zprávu – ano, několik takových věcí existuje. A je jich celá spousta!

Domácí sirupy, ve kterých se ukrývá síla

Například stojí za zmínku domácí sirupy, ve kterých se skrývá síla. Levandulový sirupje především tím nejlepším, co si můžete dopřát na nespavost nebo pro zkvalitnění spánku. Tento typ sirupu je totiž vyroben z levandule, která má ve svém pomyslném popisu práce uklidňovat nervovou soustavu a vyhánět z těla nahromaděný stres.

Podobné účinky jako má levandule má také meduňka. Ta umí také uklidnit nervovou soustavu a zahnat stres z našeho těla.

Vyhýbání se kofeinovým výrobkům

Kvalitnější spánek je také o vašich každodenních návycích, mezi něž se řadí i konzumace nápojů nebo potravin. Lidé chybují například v tom, že konzumují kofeinové produkty během pozdního večera, a tím zabraňují mozku v utlumení jeho činnosti, což je pro kvalitní spánek víc než zapotřebí.

Kofeinovými výrobky se nemyslí nutně jenom kávy nejrůznějších druhů, ale také energetické drinky nebo zelené či černé čaje, kde se, i když ti o mnoho lidí neuvědomuje, také nachází kofein v jistém množství.

Žádné těžkosti

A když už jsme u těch každodenních večerních návyků, vyhýbat bychom se měli také těžkým jídlům. Ne nadarmo se říká, že snídat bychom měli sami, o oběd se máme podělit s přítelem a večeři dát nepříteli. Pokud budeme večeřet těžká jídla, zatížíme tím naše trávení a usnutí bude nejen těžké, ale takřka nemožné. Navíc se ráno budeme probouzet se špatnou náladou, ve špatném rozpoložení.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami