Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Kašel byste neměli podceňovat, začněte ho včas léčit

11.1.2018

V současné době se s nepříjemným kašlem potýká značná část české populace, a to zejména kvůli počasí, které panuje za okny. Bohužel, ani nemrzne, ani není teplo. Určitě to znáte, venku prší, ale vy potřebujete do obchodu alespoň pro rohlíky, lehce se oblečete, nevezmete si na těch pár kroků ani deštník, a tak vás nakonec večer skolí dráždivý kašel. Ihned nasaďte správné medikamenty, abyste předešli závažnějšímu onemocnění.

V lékárně se vás bude farmaceut ptát, zda máte kašel suchý, vlhký, hluboký či bolestivý. Dále bude chtít vědět, zda ho doprovází například i rýma či zvýšená teplota. Všechny tyto informace lékárníkovi poskytněte, aby vám mohl nabídnout přípravek, který zabere přímo na typ vašeho kašle. Pokud však budou potíže přetrvávat déle než týden, je nezbytné navštívit obvodního lékaře.

Co na suchý dráždivý kašel?

Suchý dráždivý kašel může u člověka signalizovat cokoliv od alergie, přes astma, až po infekci dýchacích cest. Většinou se jedná právě o zánět horních cest dýchacích, přičemž k tlumení pomáhají antitusika, jako jsou například Stoptussin tablety obsahující dvě důležité látky, a to butamirát k tišení kašle a guaifenesin k obnově ochranného filtru sliznic. Suchý kašel by měl po tabletách do týdne ustávat. Pokud se tak nestane, neprodleně navštivte svého praktického lékaře, který zkontroluje, zda je všechno v pořádku.

Co na vlhký kašel?

Občas se může i suchý kašel proměnit ve vlhký, při kterém se vytvářejí hleny. V takovém okamžiku nebudete podávat stejné přípravky jako u dráždivé kašle, protože na vykašlávání hlenů slouží úplně jiné látky, a to konkrétně mukolytika na ředění hlenů.

Ještě nějaké babské rady na závěr. Pokud se u vás objevil kašel, zkuste si každý den před spaním dělat koupel s éterickým olejem, který uleví od kašle. Vypijte také alespoň tři litry vody, aby se hleny dostaly z těla co nejrychleji a nejsnadněji ven.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami