Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Prověřené tipy, jak posílit imunitní systém

3.5.2017

Když je imunita oslabená, dává nám to tělo vědět několika způsoby. Je to například zvýšená únava, ospalost, náchylnost k nachlazení, pocity zimnice, nechutenství a může to být třeba jen pocit „něco na mě leze“. Nepodceňujte to a začněte s posilováním imunity co nejdříve. Výsledek? Budete spokojenější!

Proč je třeba imunitu posilovat?

Funguje jako ochrana organismu před nebezpečnými vlivy okolí, jako jsou různé mikroorganismy a toxiny. Jedná se o složitý komplex různých funkcí, které udržují organismus v rovnováze. Pokud není systém silný, jsme náchylnější k nemocem a tím trpíme.

Otužování a cvičení

Už jen pouhé přecházení z tepla do zimy je pro organismus velký nápor. Pokud tělo není zvyklé i na nižší teploty, rychle promrzne, což vede k nemocem. Řešení je přitom tak snadné. Stačí, když na sebe nebudete navlékat vrstvy oblečení, ale pokaždé se obléknete spíše méně. Choďte také pravidelně do sauny. Pobytem v ní se prohřejete, dojde ke zlepšení cirkulace krve a následná studená sprcha nebo krátká koupel v ledové vodě vám jen prospěje. Pro posílení je určitě vhodné pravidelně cvičit. Skvělá je jóga, při které se protáhne snad každý sval v těle. Důležité jsou asány, které se zaměřují na oblast břicha. Při nich dochází k aktivaci trávicího ústrojí, které začne pracovat efektněji a z těla se snáze budou vylučovat nebezpečné látky usazené ve střevech.

Zaměřeno na stravu

Nepodceňujte stravu. Musíte do sebe dostat vitamíny, minerální látky, bílkoviny, vlákninu a další. Jezte střídmě, do jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny. Pokud si nejste jistí, zda váš denní příjem zajistí optimální dávku všech důležitých látek, volte doplňky stravy. Hodně těžké je to u dětí, které jí málo, nebo mají k zelenině či ovoci odpor. I to má ale jednoduché řešení, kupte jim například Vibovit. Je to doplněk stravy speciálně vyvinutý pro děti s obsahem celé škály vitamínů (více se o něm dozvíte na www.vibovit.cz).

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami