Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

3 tipy na zmírnění projevů lupénky

23.11.2015

Všechny níže uvedené tipy jsou aplikovatelné u Vás doma, bez větších počátečních nákladů. Neslibujeme zázraky, ale tipy na to, jak zmírnit projevy zanícené kůže. Čerpali jsme z rad vyhlášených světových klinik i zkušeností lidí, kteří s lupénkou žijí již delší dobu.

Dopřávejte si denně koupel

Nepřehánějte to přitom s teplotou vody a vyvarujte se drogerii, která kůži vysušuje (tím byste projevy lupénky ještě zhoršili). Do koupele si přidejte sůl z mrtvého moře, Epsomskou sůl či koloidní ovesné vločky, které mohou zmírnit projevy zánětu kůže.

Pokud jde o drogistické přípravy, používejte ty bohaté na oleje a tuky.

Držte se správného jídelníčku

Jezte potraviny bohaté na Omega 3 mastné kyseliny např. ryby, brokolici, špenát, borůvky apod. Za zkoušku určitě stojí vysadit z jídelníčku lepek. Tento druh diety je doporučován dokonce i americkou Nadací pro lupénku.

Pokožku pravidelně hydratujte

Vyvarujte se situacím, které znamenají pro Vaši pokožku vyšší riziko vysušení. Ať již jde o pobyt na přímém slunci, pobyt ve „vysušené“ místnosti či používání kosmetiky vysušující pokožku (mezi takovou kosmetiku patří i parfémy). Pokud si nemůžete dopřát koupel a Vaše pokožka je vysušená a svědí, zkuste aplikovat obklady namáčené do roztoku z jedlé soli

Z krémů můžete vyzkoušet přípravky značky Epaderm a to:

Epaderm Cream – určený především pro slabší projevy suché kůže a preventivní péči. Tento výrobek neobsahuje parabeny (chemické látky, které mohou vyvolávat alergické reakce a dráždit pokožku). Tento výrobek nevytváří na kůži mastný povrch, rychle se vstřebává a poskytuje ochranné výhody založené na bázi vosku.

Epaderm Ointment – mast určená především pro zmírnění středních a silných příznaků podráždění kůže. Epaderm Ointment byl vyvinut podle požadavků kožních lékařů, výborně hydratuje, ale zároveň neobsahuje žádné látky, které nohou pokožku dráždit. Ani tento přípravek neobsahuje parabeny, barviva či jiné dráždivé látky, je bez parfemace.  Mast nevytváří na kůži mastný povrch, velmi rychle se vstřebává.

Přípravky Epaderm jsou velmi oblíbené v západní Evropě. Ve Velké Británii Epaderm Cream získává od roku 2012 ocenění „Výrobek roku“ v anketě, které se účastní téměř 6 000 lékárníků.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami