Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Trápí vás zavřená koupaliště? Domácí přelivové a skimmerové bazény jsou řešením pro milovníky plavání

22.12.2020

V posledních měsících bylo dosti obtížné si zajít na plovárnu či do veřejného bazénu. Neustálé otevírání a zavírání v důsledku restrikcí znamená, že si mnoho lidí musí odpustit svůj oblíbený koníček, což se samozřejmě negativně projevuje na jejich fyzické i psychické kondici. Možná tudíž nastal ten pravý čas uvažovat o pořízení vlastního bazénu.

Výhody domácího bazénu

V okamžiku, kdy si na zahradě, případně rovnou v domě necháte vybudovat vlastní bazén, nikdo vás již nemůže omezovat. Zaplavat a příjemně se svlažit můžete klidně i v noci, kdy jsou veřejné plovárny stejně uzavřené, ať už panuje nouzový stav či nikoliv.

U vlastního bazénu nemusíte mít strach z nedostatku soukromí. Na zahradě se dá umně schovat za zdí, keři a stromky, takže vás nebudou nijak rušit sousedi a cizí kolemjdoucí. Máte rovněž přehled o kvalitě vody, v níž plavete, což je mnohdy dosti značným problémem u veřejných koupališť a bazénů.

Přelivový versus skimmerový bazén

V současnosti jsou dvěma nejoblíbenějšími variantami pro vlastní potřeby skimmerové bazény a takzvané přelivové bazény. Rozdíl mezi nimi spočívá hlavně ve způsobu přívodu vody do filtrační jednotky. Skimmerové bazény mají ve stěnách zabudované otvory, jimiž je voda nasávaná do filtrace, přelivové bazény pro změnu mají po svém obvodu mřížky, skrz něž voda do filtračního zařízení odtéká.

Moderní řešení s těžkou fólií

Chcete-li domů skutečnou kvalitu a eleganci, pak se zaměřte na bazény vypláštěné těžkou fólií. Jde o modely s odolným pláštěm, které lze vytvořit prakticky v jakýchkoliv tvarech a velikostech. Záleží tedy jen na vás a prostorových možnostech vašeho pozemku. Velkou předností těchto modelů je vysoká odolnost vůči poškození. Nevadí jim ani UV záření. Bazény vypláštěné těžkou fólií vydrží klidně desítky let, pakliže se o ně náležitě pečuje.

Moderní skimmerové a přelivové bazény do domu i na zahradu nevyrábí zas až tak velké množství firem. Požadujete-li skutečně kvalitu, pak vás určitě nezklame bazén ALBIXON. Společnost se výrobou vnitřních i venkovních bazénů zabývá již řadu let a má za sebou stovky úspěšných realizací.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami