Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.
Česnek

Česnek

Charakteristika

Česnek dodává pokrmům typickou ostrou chuť. Pronikavé aroma česneku je nezapomenutelné. Česnek se dá použít téměř na všechno a jeho pravidelná konzumace přispívá k vašemu zdraví a oddaluje stárnutí.

Léčivé účinky

Česnek obsahuje významou látku allicin, která ničí bakterii v našem těle, dále důležité minerály (hodně jódu), vitamíny, enzymy. Podílí se na snižování krevního tlaku a cholesterolu. Působí protinádorově. Pomáhá proti arterioskleróze, při zácpě, nadýmání, při křečových žilách, nachlazení. Je dobré jíst denně 1 stroužek česneku(hlavně při chřipce či nachlazení). Pozor ale na náš česnekový dech, který není zrovna nejpřijemnější při romantické schůzce.