Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Databáze nemocíPartneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Klišťová encefalitida

29.11.2010
Klišťová encefalitida je zánětlivé onemocnění mozku. Při procházce přírodou se Vám na část těla přisaje klíště, které pak přenese tento vir do Vašeho těla. Klíšťata se vyskytují nejvíce na jaře a na podzim. Mezi rizikové oblasti patří jižní Čechy, okolí Prahy, Brna, Opavsko, Podyjí atd.

Kašel

29.11.2010
Kašel je velmi časté onemocnění. Dochází k podřáždění v krku, bolesti v krku a na hrudi při kašlání. Kašel je doprovodným jevem nachlazení či onemocnění dýchacích cest.

Hemoroidy

29.11.2010
Hemoroidy je vlastně rozšíření žil v konečníku. Tyto žíly jsou tmavě červené, rozpínající se. Typickým příznakem je krvácení, kdy se na povrchu stolice objevuje krev. Objevuje se také bolest při vyprazdňování, svědění.  Krvácení se objeví vždy při vyprazdňování.

Deprese

29.11.2010
Jedná se o psychické onemocnění, které je většinou dlouhodobějšího rázu. Deprese ovlivňuje náladu člověka, jeho chování, koncentraci i myšlení. Typickými příznaky jsou únava, špatné spaní, podrážděnost, bolest hlavy, úzkost, pesimistická nálada, časté obavy, nesoustředěnost.

Cukrovka

29.11.2010
Cukrovka je chronické onemocnění, kdy v těle postižených cukrovkou není dostatek inzulinu, který přeměňuje cukry v těle. Dochází tak ke zvýšené hladině cukru v krvi. V případě, že by se cukrovka neléčila, může dojít i k závažnějším onemocněním (ledvin, srdce).

Chřipka

29.11.2010
Chřipka je onemocnění dýchacích cest. Je to nakažlivá infekce, která je způsobena chřipkovými viry. Trvá přibližně týden. Typickými příznaky jsou horečka, bolesti svalů, zad, kloubů, hlavy, únava, kašel. Chřipka se objevuje u lidí nejvíce v zimě

Chronický únavový syndrom

29.11.2010
Jedná se onemocnění, které postihuje celé tělo, tím že člověk trpí nadměrnou únavou, vyčerpáním. Dlouhotrvající únava (několik měsíců), nepřejde ani když se člověk vyspí nebo si odpočine. Dochází k bolesti svalů, kloubů, někdy i teplota, bolest v krku, pocit úzkosti, problémy při usnutí.

Celulitida

28.11.2010
Celulitida vzniká nahromaděním tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Dochází k vzniku dolíčků nebo zvrásnění kůže. Typickým příznakem je pomerančová kůže, která lze vidět, když trochu zatlačíme na kůži. Dále jsou patrné nerovnosti na kůži, které jsou vidět, když třeba sedíme nebo i stojíme, při větším osvětlení.

Bronchitida

28.11.2010
Bronchitida je vlastně zánět průdušek. Jedná se o akutní zánět dolních cest dýchacích, které vedou do plic. Dochází k hromadění hlenu, který způsobuje kašlání. Je způsobeno nachlazením, proto se objevuje i horečka. U chronického zánětu průdušek, kašel trvá několik měsíců.

Strana: 1 | 2 | 3 |
blog comments powered by Disqus