Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Jak na opary

18.2.2010

Pokud často trpíte opary, pak jistě víte jak nepříjemné toto onemocnění kůže může být a jak dokáže otrávit váš život na relativně dlouhou dobu. Opakované opary a drobné puchýřky na rtech jsou ve skutečnosti infekčním onemocněním vyvolaným virem herpes simplex a jsou poměrně rozšířené, zejména na jaře. Jejich největší zákeřností je, že když se objeví jednou, očividně se viru v našem těle velmi zalíbí, protože se opary vyskytují opakovaně a klasicky v době, kdy jsou nejméně vítané – před důležitou schůzkou, plesem či firemní prezentací. Můžeme vůbec s opary nějak bojovat, a co víc, můžeme v tomto boji úspěšně zvítězit?

Jak již bylo řečeno, opary patří mezi infekční onemocnění, které navíc dokáže pořádně znepříjemnit život. Je nanejvýš pravděpodobné, že jste se s oparem již  někdy setkali. A pravděpodobně se vám pak opar občas vracel. Herpesvirus totiž po prvotním způsobení oparu zůstává v lidském těle a čeká na příležitost, kdy  může znovu "vystrčit růžky". Člověk se tak celkem jednoduše může stát nosičem viru a tím i nosičem nákazy. Pak stačí prostý spouštěcí mechanismus a pracně vyléčený opar je znovu na světě.

Co opary způsobuje?

Nejčastějším problémem při zápolení s opary je oslabení lidského organismu a snížená imunita. V takovém prostředí se herpesviru daří velmi dobře! S tím souvisí také častý a neustálý stres a psychická zátěž organismu. Proto chcete-li s opary jednou provždy skoncovat, zkuste zvolnit tempo a pokud možno se vyhnout stresu.

Výskyt oparů a puchýřků na kůži podporuje v první řadě sluneční svit. Proto se častěji objevují v jarním období. Stejnou „službu“ vám může sluníčko prokázat při pobytu na horách, u moře a dokonce i návštěva solária. Opary se velmi často na kůži objeví po hořečnatých onemocněních, při nachlazení či únavě, během hormonálních změn, menstruace nebo po leknutí.

Jak oparu předcházet

Prevence je v boji s opary vaším věrným pomocníkem, proto ji určitě nezanedbávejte! Možná bude pro mnohé z vás překvapením, že oparům můžeme předcházet správnou stravou. V našem těle existují dvě aminokyseliny (arginim a lyzin), jejichž poměr je nejdůležitějším faktorem v boji s opary. Arginim napomáhá vzniku oparů, lyzin naopak vytvoření puchýřků potlačuje. Při boji s opary byste se tedy měli na nějakou dobu rozloučit s čokoládou, želatinou, těstovinami, pšenicí a kukuřicí, růžičkovou kapustou a ořechy. Jako prevenci lze naopak doporučit zvýšenou konzumaci mléka a mléčných výrobků, masa a sójových bobů. Dále můžete obohatit jídelníček o ryby, pivovarské kvasnice, mořské řasy, ovoce a zeleninu, česnek, cibuli, hlívu ústřičnou či zelený čaj.

Jak opar léčit

Pokud už se u vás opar vyskytne a na prevenci je pozdě, je třeba ihned začít s účinnou léčbou. Především zvyšte denní dávku vitamínu B 12. Celý organismus je také vhodné posílit vitaminem C. Vitamín E zase urychluje léčbu. Místní léčbu je vhodné založit na speciálních mastech a krémech určených přesně pro tuto problematiku. Populární jsou volně prodejné léky s látkou aciklovir, která je účinná od prvních příznaků až do konečného stádia léčby. Jiné látky působí jen v určitých stádiích, proto se poptejte u lékárníka na individuální radu. Mějte na paměti, že včasná léčba urychlí dobu léčení a tím i zkrátí dobu, ve které se budete s nepříjemnostmi spojenými s opary potýkat

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz>

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus