Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Kvasinky - nemoc léta?

5.5.2010

Pokud jste se s kvasinkovým onemocněním již někdy setkala, pak jistě víte, že se nejedná o nic zábavného ani příjemného. Kvasinky dokáží pěkně otrávit letní dovolenou a co hůř, budou se vás zuby nehty držet i několik týdnů poté. Jak se tedy můžete proti kvasinkám bránit?

Čím je zánět způsoben

Mykotický zánět (běžně znám také pod termínem kvasinky) je nejčastějším gynekologickým onemocněním žen a dívek. Zpravidla se projevuje svěděním, pálením a výtokem. Způsobuje ho patogenní kvasinka, která si za normálních okolností spokojeně hoví v trávicím ústrojí, pochvě a na kůži a nikomu nepůsobí škodu. Za určitých okolností a kvůli vnějším vlivům se může kvasinka přemnožit a způsobit nepříjemné onemocnění. Kvasinky se mohou množit díky vlhku, prochladnutí, přemíře sladkostí a dokonce po požití alkoholu. Proto se tak často objevují v letních měsících. Koupání v moři, pobíhání celý den jen v plavkách, plavání v bazénu, večerní prochladnutí na diskotéce nebo každodenní zmrzlina – to všechno tvoří pro kvasinky ideální prostředí.

Jak na kvasinky

Proti kvasinkám se můžeme celkem úspěšně preventivně bránit. Jak? Neprovozovat výše zmíněné aktivity. Samozřejmě je to těžké a někdy úplně neproveditelné, snad právě proto má skoro každá žena s kvasinkami své zkušenosti. A co tedy dělat, když už se zánět projeví?

Hlavním nepřítelem kvasinek je kyselé prostředí, které v pochvě zajišťují laktobacily. Důležitou zbraní je tedy konzumace kysaných mléčných výrobků, jogurtů a zákysů. Laktobacily lze také koupit v lékárně ve formě tablet. Stejně tak se můžete v lékárně poohlédnut po mastích proti mykóze. Na jistou dobu byste také měla zapomenout na sexuální dovádění s partnerem a také na nošení dráždivého prádla. To na pár týdnů vyměňte raději za bavlněné.

Nejlepší radu vám však poskytne odborník. Proto se co nejdříve to bude možné vydejte ke své gynekoložce a nechte si poradit, co pro vás bude nejlepší a jak máte právě vy s kvasinkami úspěšně bojovat.

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus