Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léto a zdravé chození

2.6.2014

Léto je obdobím volnosti, lehkosti, vzdušnosti. Léto je taky příležitostí ulevit svému tělu zevnitř zdravější stravou, zvenčí pak častějším pohybem v přírodě. Díky příjemným teplotám oblékáme a obouváme co nejvzdušnější a nejlehčí oblečení. Také naše nohy si zaslouží letní péči pro jejich zdraví a naši celkovou pohodu, proto musíme věnovat velkou pozornost jejich výběru.

Letní obouvání

K letním typům obuvi patří sandály, žabky, nazouváky, crocsy. Ne všechny boty jsou ale příjemné a pohodlné na nošení. Některé mohou dokonce způsobit zdravotní problémy, jako jsou kuří oka, plísně, otlaky apod. V létě víc než kdy jindy záleží na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Nevhodné jsou umělé kůže, plasty, guma. Takové boty jsou neprodyšné, nohy se v nich zapařují, a tím vzniká prostředí, v němž se množí mikroorganismy. Co se týká žabek, varují ortopedové před zborcením nožní klenby a jinými ortopedickými problémy, a také strážci etikety kritizují nositele tohoto typu obuvi do společnosti.

Vhodné typy bot pro zdravé nohy

Odborníci doporučují chůzi naboso, kdykoli je to možné – na pláži, na louce. Jinak bychom měli boty vybírat a střídat podle příležitosti a nejčastěji nosit takové, které nemají vysoký podpatek ani nejsou úplně placaté. Podrážka by měla být oporou pro nožní klenbu, bota by měla být vzdušná a pohodlná. Nejvhodnější materiály jsou přírodní, hlavně kůže a textilie. Pokud budeme vybírat z nabídky značek Rieker, Tamaris nebo Geox, určitě najdeme boty, které se nám budou líbit a zároveň budou pohodlné a zdravé na nošení díky technologiím, jež chrání nohy při chůzi.

Boty do práce

I v létě se musí chodit do práce a mnohá povolání vyžadují elegantní vzhled, ke kterému nutné patří lodičky s uzavřenou špičkou a silonky. Co se týče bot, v nabídce jsou i letní perforované lodičky (Rieker, Caprice a další značky), které jsou vzdušnější přijatelnější variantou. Další službu udělají speciální spreje nebo gely proti pocení.

Při správném výběru letní obuvi si toto období opravdu užijeme.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus