Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Vaporizace jako alternativa kouření?

31.7.2015

Objevte blahodárné účinky vaporizace

Vaporizace (česky je možné tento výraz přeložit jako vypařování) je původní ozdravná metoda vdechování účinných látek z bylin. Nepleťte si ji ale s napařováním. Při vaporizaci dochází k ohřívání bylin na danou teplotu, čímž dochází k uvolňování účinných látek. Jak přesně funguje a proč byste s ní měli začít?

Vaporizace je proces, který pomáhá

Vaporizace je inhalování bylinek bez spalování. Je to metoda, která se snaží z léčivých bylin získat maximum jejich účinných látek a ty využít k posílení a zlepšení lidského zdraví i psychiky. Bylinky jsou při procesu vaporizace pouze zahřívány. U každé byliny je třeba pečlivě hlídat, aby nebyla zahřívána málo nebo moc. Pokud není dosaženo optimální teploty, nedochází k uvolnění ozdravných látek.

Při vaporizaci je vdechována čistá pára s účinnými látkami z rostlin, která je ohřátá jen na příjemnou teplotu. Účinné látky tedy člověk přijímá v čisté podobě, nikoliv s obsahem nežádoucích přísad jako je dehet, karcinogeny, oxid uhelnatý apod. Hlavně díky tomu mnoho lidí od klasického kouření cigaret či vodní dýmky apod. ustupuje a přechází k vaporizování.

Účinky šité na míru

Skvělé na vaporizaci je, že si sami určujete, jaké bylinky a v jaké kombinaci budete inhalovat. Pro začátek je určitě vhodné si o bylinkách a jejich účincích vše nastudovat. Různé byliny je třeba zahřívat na různou teplotu, každá má jiné účinky, jednu je lepší inhalovat ráno, druhou večer apod. Pokud se naučíte bylinky využívat, může vám vaporizace pomoci stabilizovat zažívací systém, posílit imunitu, pomoci při psychických problémech, regenerovat, relaxovat apod.

Co je třeba potřeba?

Kromě bylinek je to speciální přístroj vaporizér. Při jeho výběru si dejte pozor na kvalitu. Vsaďte na prověřené výrobce, protože pokud není kvalitní vaporizér, není kvalitní ani inhalace. Bohatý výběr vaporizérů najdete například na kvalitnivaporizer.cz.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus