Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Český národ leniví. Za elektrokola utrácí čím dál více

2.1.2020

Cyklistika patří mezi dostupné sporty. Stačí k němu kolo, dobrá nálada a dostatek vody a jídla, abyste po cestě mohli doplnit energii. Elektrokolo ale všechny dosud platné stereotypy o cyklistice boří.

Zdroj: Pexels.com

Pohodlí na prvním místě

Cyklistika stále patří mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Do tohoto tradičního sportu ovšem stále častěji promlouvají elektrokola. Plzeňa další velká i menší města hlásí za poslední rok jejich markantní nárůst. Podle dostupných informací by počet prodaných kusů letos mohl dosáhnout až na 100 tisíc, což činí zhruba 20 až 25 procent trhu s jízdními koly. Brzy bychom se tak mohli dostat na podobná čísla jako Holandsko. Tam se podíl vyšplhal dokonce na 40 procent.

Vyšší cena není problém

Češi patří mezi národy, které mají rády slevy a nízké ceny. Tady to ale neplatí. Za elektrokolo jsou ochotní připlatit i dvojnásobek. A ani ten mnohdy nestačí. 15 tisíc zhruba zaplatíte za klasickájízdní kola. Plzeň, Praha, Brno. Je jedno, o jaké město a prodejce se jedná, cena elektrokola se může vyšplhat na 80 tisíc korun a více. Nejlevnější modely se pak pohybují kolem 30 tisíc.

Blíží se soumrak tradiční cyklistiky?

S rostoucí poptávkou a optimalizací výrobní technologie bude klesat i cena elektrokol. Je tedy téměř jisté, že podíl elektrokol na trhu opět poroste. Otázkou však zůstává, jestli se jim podaří ohrozit i klasickou cyklistiku. A na to máme jednoduchou odpověď. Nepodaří. Horská, silniční, krosová, trekingová kola v Plzni, Praze, Brnu a dalších velkých městech budou tyto druhy kol stále velmi oblíbené,  a je velice nepravděpodobné, že by vymizela úplně. V horách a náročných terénech budou elektrokola stále na vzestupu, protože zkrátka umožňují vyjet těžší terény a delší trasy. Elektrokola sice budou postupem času cenově dostupnější, ten pocit unavených nohou po dlouhé jízdě, pocit z jejich posílení a maximálního prokrvení zůstane lákadlem, pro které se rozhodnou stovky tisíc cyklistů i v daleké budoucnosti.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami