Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

I závislost na heroinu se dá léčit

30.1.2019

Závislosti jsou i dnes velmi aktuální téma, jímž se zajímá nejedno médium. Zaměřme se nyní na závislost na drogách, konkrétně na závislost na heroinu. Pokud hovoříme o heroinu, hovoříme o vysoce návykové droze, které se také přezdívá i král, kámen, čoko nebo herák. Jedná se o přírodní látku, která je vyrobena z pryskyřice rostlin máku (tedy stejně jako opium nebo morfium). Jen pro zajímavost: poprvé byla tato droga vyrobena už v roce 1898.

Závislost na heroinu je velmi ničivá. Pokud bychom měli vyjmenovat nejhorší drogy, na nichž bývají lidé závislý, heroin by byl králem a obsadil by první místo. Tato droga se velmi často aplikuje injekčně, což vede k různým zdravotním problémům. Pokud si člověk aplikuje drogu injekčně, je zde možnost nakažení nemocí AIDS nebo se tímto způsobem přenáší celá řada dalších infekčních chorob.

Samozřejmě aplikace pomocí injekce není jediný možnost, jak dostat drogu do těla. Droga bývá také kouřena nebo šňupána.

Jaké jsou příznaky užívání heroinu?

Závislost na drogách lze snadno poznat. U heroinu jsou příznaky krátkodobé a dlouhodobé. Ke krátkodobým příznakům v průběhu intoxikace patří například zpomalení tepu, pocit sucha v ústech, zvracení, snížená tělesná teplota nebo případně zpomalení dýchání.

Co se týče dlouhodobých příznaků užívání heroinu, k těm patří studený pot, dále také zácpa, zánět dásní, mimo jiné i puchýře na obličeji, ztráta paměti nebo snížená pohlavní schopnosti. Také může dojít k oslabení imunitního systému či k silnému svědění. Mimo zdravotních dopadů je výrazný dopad sociální. Heroin je droga s poměrně krátkodobým účinkem, tzn. že závislý musí aplikovat svoji dávku několikrát denně. Tím pádem potřebuje vysoké částky na nákup drogy.

I závislost na heroinu se dá léčit

Stejně jako jiné závislosti lze i tuto závislost vyléčit. A stejně jako to platí u ostatních závislostí, i v tomto případě můžeme říct, že čím dříve bude pomoc vyhledána, tím rychlejší a úspěšnější léčba závislosti bude. Svěřte se tedy do rukou odborníkům z Neo centra, kteří uleví nejen od závislosti na drogách, ale také od gamblerství, od závislosti na alkoholu či od workoholismu.

https://pixabay.com/cs/narkoman-z%C3%A1vislost-drogov%C3%A1-z%C3%A1vislost-2713526/

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami