Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Imunita reaguje na spoustu podnětů. Jak ji můžeme podpořit k lepší sebeobraně?

30.7.2023

Imunita lidského těla je velice komplexní obranný systém, který patří mezi ty největší záhady našeho těla. Dokonce ani odborníci přes lidský organismus a výživu totiž nedokáží stoprocentně objasnit, jak taková sebeobrana funguje.

Důvodem může být už jenom fakt, že je imunita u každé osoby velice rozdílná, tudíž se jednoduše můžeme dostat do problémů s jejím nedostatkem i na základě různých odlišných podnětů. Pro všechny ale platí několik pravidel, jak imunitu naopak podpořit.

Pokuste se imunitu vytěžovat co nejméně

Pochopitelně nemáme mikroskopické vidění, abychom dokázali bez problémů kdykoliv zahlédnout bakterie v našem okolí. Aniž bychom o tom tak věděli, tak naše tělo svádí boj s celou řadou nepříjemných nemocí. Pomoci ale můžeme tím, že se pokusíme vytěžovat obranyschopnost co nejméně. Typicky jde třeba o použití hygienické potřeby jako je dezinfekční gel kdykoliv, když jsme v MHD a mnohé další.

Přizpůsobte životní styl konkrétní době

Lidská imunita se neustále mění na základě toho, čemu musí čelit. A stejně tak se ale mění neustále i to, čemu musí čelit na základě okolních podmínek. To je rozhodně jasné komukoliv, kdo se o životní styl aktivně věnuje. Proto bychom měli podle období měnit i svoje návyky. Typicky bychom měli měnit stravu, množství spánku a také to, jak moc se vystavujeme mnohým vlivům. Vedle suplementace věcí, jako jsou ochranné nápoje, nám může opravdu efektivně pomoct také změna oblékání, abychom nebyli vystavování příliš nízké teplotě, nebo se naopak nepohybovali ve vysokých teplotách.

Strava jako základ silného těla

Lidská imunita je zásadně ovlivňována hlavně tím, o jaké tělo se stará. Proto tak atlet s dobrou kondicí a výživou bude mít vždy lepší imunitu než člověk se špatnými životními návyky. Strava by tak měla odpovídat tomu, jak moc může být tělo vytížené. Vždy bychom se měli snažit o dostatečně pestrou a kvalitní stravu, obsahující veškeré makro i mikro živiny. Suplementace jako ochranné nápoje nám navíc dokáže pomoci s příjmem dostatku drobných minerálů a stopových prvků, které  stačí v drobném množství, ale jsou špatně dostupné.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®
Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami