Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak nakoupit zlato za nejlepší cenu? Udělejte si porovnání

25.11.2021

Jak si poradit s investováním do zlata a získat co možná nejvíce za nejlepší cenu? Odpovědí je důsledné porovnání nabídek od více prodejců, protože cena zlata rozhodně není všude stejná a rozdíly na trhu mohou být v řádech tisíců korun. Jak to tedy udělat, když chcete co nejlépe investovat do zlata a odkud pochází zlaté slitky dostupné u českých prodejců? To se dozvíte v tomto článku.

Proč je nákup zlata dobrou investicí?

Zlato je osvědčenou komoditou s jasným potenciálem i do budoucna. Investiční zlato odolává inflaci a postupem času zvyšuje svou hodnotu. Zároveň je snadno prodejné víceméně po celém světě, takže není žádný problém s následnou směnou zpět na peníze. Kromě toho je investiční zlato osvobozeno od DPH. Když si tak budete chtít koupit zlaté slitky, získáte v zásadě cenný kov, jehož cena bude podobná té na burze. Většina nabídky pochází od švýcarských producentů, protože žádná česká mincovna nemá vlastní výrobu slitků. O moc lépe na tom nejsou ani na SlovenskU. Žádná slovenská minncovna také nevydává cihličky, ale pouze mince.

Jak si ověřit nejvýhodnější cenu

Základním údajem je cena zlata na burze. Jenže to mnohdy není stejná částka, za kterou můžete v danou dobu tento cenný kov nakoupit. Cena za slitek o stejné hmotnosti se u jednotlivých prodejců liší často až o 10 %. Porovnání nabídek nejlépe a nejrychleji zvládnete přes internet.

Kde investiční zlato nakoupíte?

Jakmile zjistíte, kde aktuálně nabízí nejvýhodnější cenu za zlato, zbývá ověřit, že jde o solidní a prověřený obchod. Prodejce by měl mít jasnou historii, dobré recenze a v ideálním případě také kamennou prodejnu, kde si můžete část zboží prohlédnout. K investičnímu zlatu o vysoké ryzosti vždy patří i příslušný certifikát, který je dokladem kvality.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami