Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jedlé nádobí: Hit mezi zero waste produkty

6.6.2021

Při pořádání nějakého večírku, zahradní party a dalších podobných akcí se ještě dnes často spotřebuje velké množství jednorázových plastových příborů, talířů a dalšího nádobí. Jeho problematická výroba a následná likvidace přináší značnou ekologickou zátěž. Proto je dobré, že se lidé postupně snaží vymýšlet varianty, jež budou lepší pro životní prostředí, tudíž i pro společnost. Jedním ze zajímavých výsledků je takzvané jedlé nádobí.

Jaký je základní princip a kouzlo jedlého nádobí?

Moderní a velmi praktické jedlé nádobí se řadí k zero waste produktům. Nevzniká zde totiž žádný odpad, který by zatěžoval přírodu a byl dále jen těžko zpracovatelný. Jedlé lžičky, talíře, potažmo třeba jedlá brčka do nápojů jsou perfektní v tom, že je po zkonzumování daného pokrmu či pití jednoduše můžete také sníst, takže po vás nezbude žádný nepořádek a věci k vyhození. Jednorázové jedlé nádobí se vyrábí například z pšeničných otrub, mouky, vody a cukru, zmíněná jedlá brčka pro změnu mohou být vytvořena z těstovin apod. Jde tedy o levné suroviny, takže jedlé nádobí rozhodně není nijak extrémně drahé v porovnání s plastovými variantami.

Co dělat, pokud na jedlé nádobí nemáte zrovna chuť?

Pakliže zrovna nebudete mít chuť jedlé nádobí na závěr vašeho pohoštění jíst, dá se hodit na kompost, kde se už během několika dní rozloží. To je velká výhoda třeba i oproti papírovému nádobí, které se rovněž při nejrůznějších akcích využívá.

Jedlé nádobí u nás zatím není tolik známé. Díky vybraným kamenným a internetovým prodejcům však nachází stále větší uplatnění, a to hlavně u mladší generace, jež klade důraz na ekologii a udržitelnost životního prostředí. Díky používání jedlých lžiček, talířů, brček a dalších předmětů přispějete k tomu, že se v následujících letech svět nebude doslova topit v plastech a dalších materiálech, jež se ve volné přírodě rozkládají několik desítek, ba dokonce stovek let.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami