Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Poptávka po zlatě převyšuje nabídku

16.6.2020

Investiční zlato je v současné době velmi vyhledávanou komoditou. A divíte se? Jenom proti inflaci, kterou máme nejvyšší v Evropě, ve srovnání s ostatními investičními produkty, odolává nejlépe.

Cena zlata se totiž téměř nemění. Za téměř fixní částku jej nakoupíte, za fixní prodáte. V jakékoliv měně, kdekoliv na světě. Co však stoupá, to je poptávka po zlatě, na které se samozřejmě podepsala koronavirová pandemie. Přísná vládní nařízení na dva měsíce uzavřela všechny švýcarské rafinérie, které produkují až třetinu světové produkce. Poptávka hned začala převyšovat nabídku.

Investiční zlato u nás

Jak jsme na tom s investičním zlatem u nás? Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) bohužel nevyrábí. Ale to neznamená, že u nás není investiční zlato k sehnání. Je! A dokonce nejenom ve formě zlatých slitků. Velkému zájmu českých investorů se v současné době těší zlaté mince. Konkrétně ve Vídni ražené mince z ryzího zlata o hmotnosti trojské unce, Wiener Philharmoniker. Ty jsou totiž dokonce o něco levnější než slitek stejné hmotnosti. A pozor, nezávisle na ceně výkupní, která je totožná s cenou zlatých slitků! S Vídeňským filharmonikem zkrátka levně nakoupíte a draze prodáte. A ušetříte i na DPH.

Kde Vídeňského filharmonika seženete?

„Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené, “ uvedl pan Palas, vedoucí pražské mincovny v Obecním domě, kde jsou tyto jedinečné mince k sehnání. Spolu s dalšími sběratelskými skvosty, z nichž jmenujme kanadské mince z ryzího zlata s motivem javorového listu, americké s reliéfem indiána a bizona, nebo slavné australské „klokany“.

Nemusíte se stát hned lakomcem

Hromadit zlaté mince má smysl, aniž bychom chtěli polemizovat s francouzským dramatikem Moliérem, jehož lichvářský Harpagon penězům obětoval rodinu, děti i lásku. Tak daleko ovšem zajít nemusíte. Hmatatelnou jistotu vašeho zabezpečení vám však zlaté mince v každém případě zajistí. Aniž byste byli závislí na rozhodnutích vlády i ekonomické situaci. To je na pozadí současné ekonomicko-politické situace u nás v podstatě ideální stav, nemyslíte?

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami