Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Radost vs. potěšení: Víte, jaký je mezi těmito pojmy rozdíl?

30.9.2019

Každý z nás se narodí s radostí. Jedná se o jednoduchou a přirozenou emoci, kterou si však ne každý dokáže uchovat po celý život. V tomto článku se dozvíte, v čem spočívá rozdíl mezi radostí a potěšením a co může chybějící radost způsobit.

Díky radosti získáváme energii

Radost si můžete představit jako takový motor srdce, který následně roztáčí energii celého organizmu a všech jeho orgánů. Pokud přitom radost v našem životě chybí, objeví se smutek. Zároveň se cítíme bez síly, nic se nám nedaří a obvykle kolem sebe vyhledáváme především negativa a nezdary.

TIP: Zjistěte, jaké jsou skutečné příčiny vašich problémů a odhalte princip psychosomatiky.

Pozor na zdravotní potíže

Bohužel se postupem času může i náš zdravotní stav významně zhoršit. Člověk pak začne prožívat frustraci a závist a zároveň může upadnout do sebelítosti či nenávisti k sobě samému. Jakmile se nemoci v našem těle plně rozvinou, stávají se středobodem našeho života. A my začínáme místo plného prožívání života spíše přežívat.

Co je potěšení?

Potěšení představuje krátkodobou záležitost, která je závislá na vnějších faktorech. Potěšení v nás přitom vyvolávají všechny situace, které jsou spojeny s příjemným pocitem.

Může se jednat například o příjemně strávený den s rodinou nebo našimi blízkými, obdržený dárek, dokonale uklizený dům a mnoho dalšího. Potěšení nám zároveň dokáže přinést i to, když my sami někoho obdarujeme, nebo někomu pomůžeme.

A co je radost?

A co se tedy skrývá pod pojmem radost? Na rozdíl od potěšení se jedná o celoživotní záležitost, kterou má každý z nás, dokud o ni nepřijde. Není závislá na ničem, a už vůbec ne na nějakých vnějších faktorech. Jedná se totiž o čirou radost z bytí, ať už se v našem životě děje cokoliv.

Ale je potřeba myslet na jednu věc. Neznamená to, že ten, kdo má radost, nikdy neprožívá negativní emoce. Prožívá totiž naprosto všechny, ovšem ty negativní u něj trvají jen chvilku.

Každý z nás přichází na svět s radostí. V průběhu života se však může stát, že o ni postupně přijde. Nejčastěji kvůli narůstajícím starostem a zodpovědnosti.

Pro více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu navštivte web www.netradicni-medicina.cz.

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami