Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Cvičení v těhotenství

7.7.2010

Cvičení je pro těhotnou ženu obzvláště důležité. Nejen, že si navyknete cvičit a tím si usnadníte i hubnutí po porodu, ale pomáháte sobě i dítěti snášet enormní zátěž, kterou těhotenství představuje. Když ke správnému cvičení přidáte i správnou životosprávu, pravidelný pitný režim a odpočinek, dosáhnete vyváženého stavu, kdy budete stále, lidově řečeno, „v pohodě“. Podívejme se spolu na pár tipů, co a jak cvičit.

Lekce jedna: Dechová cvičení

Správné dýchání je velice důležitá složka cvičení, byť se vám to nezdá. Usnadňuje námahu a navíc ho budete v průběhu porodu potřebovat. Zlepší jeho hladký průběh a snižuje vnímání bolesti.

CVIK JEDNA: V leže na zádech mírně pokrčte kolena tak, aby stehna a lýtka svírala pravý úhel. Chodidla mějte opřená celou plochou o podložku, ruce nechejte volně položené podél těla. S nádechem pomalu vzpažte, ruce by se v ideálním případě měly dotknout podložky za vaší hlavou, a s výdechem ruce pomalu vracejte do původní polohy, do připažení. Cvik opakujte několikrát.

CVIK DVĚ: Zůstaňte ve stejné poloze, jen ruce si položte na břicho tak, aby se dlaně překrývaly. Nadechněte se hluboko do břicha a zase vydechněte. Obojí by mělo být co nejdelší. Správný průběh cviku můžete korigovat rukama na břiše.

CVIK TŘI: Velice podobný cviku dva. Opět zůstaňte ve stejné poloze, jen ruce putují na prsa a tentokrát se pokuste hluboce nadechnout do prsou. Nádech a výdech.

Nezapomínejte cvičit pravidelně, navykněte si váš rytmus. Cvičte v pohodlném oblečení a obuvi, s láhví tekutiny po ruce, v dobře vyvětrané místnosti, kde není ani teplo, ani zima. Uvidíte, že se vám vaše námaha vyplatí!

 

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus