Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Vyzkoušejte vášnivé flamengo!

18.6.2010

Mnoho lidí dává před upocenými posilovnami a přeplněnými spinningovými sály přednost radši přirozenější formě pohybu – tanci. Pokud také patříte mezi osoby, které asi nikdy nebudou holdovat skotačivým pohybům na hodinách aerobiku, zkuste se zaměřit právě na tanec. Na výběr máte spoustu rytmických i pomalejších druhů tohoto elegantního sofistikovaného sportu. My se dnes podíváme na ohnivé flamengo pocházející ze slunného Španělska.

Proč zrovna flamengo

Jak již bylo uvedeno výše, tanec je zábavnou alternativou ke každodenní dřině v posilovně. Latinskoamerické tance, mezi které flamengo bezesporu patří, se navíc vyznačují rytmičností a typickým temperamentem. Pokud jste někdy měli možnost zhlédnout profesionální tanečnice a tanečníky flamenga v akci, pak vám jistě neuniklo, že jde o druh pohybu, který je velmi líbivý a sexy. A která žena by nechtěla být přitažlivá?

Madrid i doma

Rodilí Španělé flamengo milují a jsou přímo mistry v jeho předvádění. Představte si několik latinskoamerických krásek, které se elegantně vlní, kasají své dlouhé červené sukně a házejí žhavé pohledy do všech stran. Vyhrávají jim k tomu španělské kytary kastaněty doplněné podupáváním mužů, kteří v prudkých pohybech rozhazují mužnými pažemi. Vskutku působivá podívaná.

A přesně takhle si budete při tanci flamenga připadat i vy sami. Vězte, že při tomto temperamentním tanci se budete cítit jako rodilá Španělka a v mysli se přirozeně dostanete do horké atmosféry Iberského poloostrova i za deštivých všedních dní. Flamengo vám nejen pomůže vytvarovat postavu a uvolnit mysl, ale také zvýšit sebevědomí, zlepšit držení těla a hlavně vás pobavit a potěšit. Jako bonus si zlepšíte kondici a naučíte se elegantním pohybům.

Jak tančit flamengo

Čtyřmi základními pilíři flamenga jsou baile (tanec), cante (zpěv), toque (hra na kytaru) a jaleo. Na lekcích flamenga tančíte sama, proto se můžete dokonale uvolnit a naprosto splynout s temperamentní hudbou. Důležité je soustředit se na držení těla, tleskání, práci paží a techniku podupů, na což se budete upínat zejména v prvních hodinách. Pro začátečníka vskutku není lehké zkombinovat vše tak, abychom ovládali celé tělo a ještě u toho vrhali žhavé osudové pohledy. Vězte však, že po několika lekcích se vaše technika zlepší a vy z tance budete mít to pravé potěšení. Na lekcích vás také naučí tanec sevilán spolu se základním rytmem tanga. Jsou to tradiční španělské tance, na jejichž základě bylo flamengo vybudováno.

Zaujalo vás ohnivé flamengo a chtěla byste jej zvládat s grácií a šarmem horkokrevných Španělek? Pak není nic jednoduššího než poohlédnout se po okolí a vyzkoušet si jednu, dvě lekce, popřípadě se rovnou přihlásit na kurz flamenga. Orientační cena ze jednu hodinovou lekci je okolo sto korun, samozřejmě záleží na konkrétním studiu, délce kurzu a místě bydliště. 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus