Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Nordic walking - specialita severu

14.7.2010

Nordic walking, přeloženo doslova "severská chůze", je v dnešní době již oblíbeným a celosvětově rozšířeným sportem. Možná právě proto, že není nijak náročný. Jedná se o klasickou kondiční chůzi, kde vám jako výbava postačí speciální hůlky a běžecké boty.

Lékaři je tato chůze vyzdvihována a doporučována jako velmi přirozený styl chůze, který efektivně zapojuje do pohybu devadesát procent svalů těla, snižuje zátěž kolen i kotníků a díky hůlkám, o které se opíráte, se cítí každý hned jistěji.

Nordic walking vznikl ve Finsku jako forma přípravy na zimní sezónu lyžařů a především běžkařů. Tento tréninkový program udržoval sportovce neustále ve vynikající kondici a jako velmi efektivní forma pohybu získával neustále na oblibě. Dnes je již rozšířen po celém světě.

Proč si vybrat nordic walking?

Možná se ptáte, co je na obyčejné chůzi s dvěma hůlkami tolik zvláštního. Možná právě ta obyčejnost a dostupnost. Ale copak k tomu člověk potřebuje hůlky za tolik peněz? Nestačilo by si někde v lese vzít nějaký klacek? Odpověď zní – zcela jistě nestačilo. Hole na nordic walking jsou vyrobeny ze speciálních, velice lehkých materiálů, jako je kupříkladu uhlík,  hliník či směs uhlíkovo-skleněných vláken. Mají také tvarované rukojeti uzpůsobené vašim prstům a speciální poutka zamezující vypadnutí hole z ruky. I jejich špičky stojí za povšimnutí: na kluzkém povrchu vám právě díky nim hole nepodklouznou.

Nordic walking je také ideálním prostředkem k nastartování či udržování dobré fyzické kondice, překonání určitých zdravotních problémů a shazovaní přebytečných kil. Příznivě ovlivňuje držení těla, pomáhá od bolestí zad. Nebo ho můžete provozovat pro zábavu a relaxaci. Zkrátka když vás už nebaví klasické vycházky, zkuste nordic walking.

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus