Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Začínáme cvičit

24.11.2008
Před cvičením jógy je nutné dodržovat určité zásady:
  • Neměli bychom cvičit s plným břichem, cca 2-3 hodiny po jídle.
  • Na cvičení je dobré nosit pohodlné oblečení, které netěsní a ve kterém se cítíme dobře.
  • Cvičit bychom měli na klidném místě, kde nás nikdo neruší.
  • Při cvičení bychom měli používat karimatku nebo deku.
  • Nejlepší je cvičit ráno (cvičení tak rozpouští blokády, které se nám vytvořily během spánku, ale můžete si zvolit i jinou denní dobu (po práci nebo před spaním - uvolní se tak napětí z celého dne). Doba cvičení by měla být pravidelná. Je nutné si vyhradit na cvičení aspoň 20 minut, nejlépe každý den.
  • Při cvičení bychom se měli soustředit pouze na sebe a nemyslet na každodenní problémy.
  • Při cvičení si můžete pustit nějakou relaxační hudbu, která Vám bude příjemná.
  • Žádné cvičení by nemělo působit bolest. Můžete si vybrat cviky, které jsou Vám příjemné.
  • Důležitá je trpělivost. Vaše tělo se musí přizpůsobit cvičení a po určité době se Vám bude cvičit snadněji.

Cvičení začínáme krátkou relaxací, kde si lehneme na podložku a uvědomujeme si celé tělo. V mysli si postupně uvolňujeme jednotlivé končetiny a snažíme se úplně uvolnit. Asi po 10 minutách relaxace začneme cvičit. Je dobré si koupit nějakou knížku jógy, podle které si budete vybírát jednotlivé cviky nebo je dobré chodit do kurzů jógy, kde Vám bude cvičící předcvičovat. Po každém cviku se můžeme opět uvolnit na podložce, tak že si lehneme a podél těla necháme volně ležet ruce a nohy také uvolníme.

Po sérii cviků bychom se měli zaměřit také na pránájámu (dýchání). Sedneme si do jógového sedu nebo sedu na patách. Záda bychom měli mít v jedné přímce, trup vzpřímený. Ruce necháme na kolenou, oči by měly být zavřené. Měli bychom se uvolnit. Potom spojíme palec a ukazováček, ostatní prsty jsou uvolněné. Snažíme se pozvolna dýchat, tak aby nádech byl stejně dlouhý jako výdech. Nádech i výdech bychom měli provést přibližně 10 - 20x. Takto dýcháme plným jógovým dechem. Po zvládnutí dýchání plným jógovým dechem můžeme cvičení ukončit.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus