Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Co všechno si představit pod domácí zdravotní péčí?

30.7.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tápete? Nevíte přesně, co si pod domácí zdravotní péčí představit? Nevíte vlastně ani, komu je určena a zda se za ni platí? Tak právě pro vás jsou tyto řádky.

Pěkně přehledně a v kostce je to asi takhle: Domácí zdravotní péče je jakákoli zdravotní péče poskytovaná u pacienta v domácím prostředí. Jednat se může o miminka, větší děti, lidi v produktivním věku i o seniory, na tom opravdu nezáleží. A to nejlepší na konec. Pokud domácí zdravotní péči doporučí a předepíše ošetřující lékař, je plně hrazena z klasického zdravotního pojištění. Pacient tak neplatí nic navíc.

Pokud stále žijete s představou, že v rámci domácí zdravotní péče se zdravotní sestry postarají tak maximálně o převaz rány či odběr krve, tak to vás vyvedeme z omylu.

Velmi pokročilé zdravotnické služby v rámci domácí zdravotní péče

Doba pokročila a nemocnice i zdravotní pojišťovny si uvědomují důležitost domácí zdravotní péče. Nemalou roli zde hraje i uvolnění nemocničních lůžek, ale především je důležité to, že domácí zdravotní péče urychluje rekonvalescenci pacienta a umožňuje mu vrátit se k původnímu stylu života a někdy i k práci. Zdravotní pojišťovny proto realizují pilotní projekty, při nichž jsou zaváděny nové služby do domácího prostředí. Specializované agentury, které splní přísné podmínky, co se týče zdravotnického personálu i vybavení, poskytují pacientům stále náročnější a náročnější úkony. V domácí prostředí tak může být pacientům poskytována domácí fyzioterapie, ale také domácí parenterální výživa,  domácí umělá plicní ventilace nebo domácí hemodialýza.

Mezi profíky v oblasti domácí zdravotní péče, kteří poskytují všechny výše zmíněné služby, patří i agentura ProCare Medical. Sami iniciují a aktivně se podílí na pilotních projektech pro zavádění nových služeb. Aby vycházeli svým pacientům co nejvíce vstříc a ulehčili i těm, kteří se o pacienty v domácím prostředí starají, nabízejí i převozy sanitou, a to plně vybavenými vozidly. Zdravotníci pacienta převezou na potřebná vyšetření či kontroly, ale také jej doprovodí na konkrétní oddělaní v nemocnici a v případě potřeby zase odvezou zpět domů. Všechny potřebné informace najdete přehledně na www.procare.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami