Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jsem maminka, ale také žena

27.6.2011
Matka a dítěMilé maminky, v období, kdy se poprvé na tomto světě nadechne NAŠE děťátko, se NĚCO změní. Ať si to už chceme přiznat nebo ne. Ať tu změnu vidíme více či méně pozitivně. Ať se na to všechno koukáme z jakéhokoli úhlu pohledu. To nejpodstatnější je dané - JSME ŠŤASTNÉ, že jsme se staly maminkami a že na světě je naše miminko. Naše láska. To, na co jsme se tolik těšily. A postupně, rychleji nebo pomaleji, ale vždy, najednou přijde TEN POCIT, kdy víme, že tenhle malý človíček, JE NÁŠ ŽIVOT! Děláme pro něj maximum, skáčeme sem tam, jen aby se miminko cítilo být v bezpečí a šťastné.

A to je i zárodek TÉ ZMĚNY. Najednou opouštíme tu krásnou ženu, kterou jsme si v sobě do té doby hýčkaly, abychom se líbily manželovi, příteli a zkrátka okolí. Čas, naše aktivity a záliby, zdá se, řídí naše děťátko. Začínáme se dostávat do kolotoče vaření, kojení, praní, kojení, uklízení, žehlení, kojení, krmení, .. A  zapomínáme na sebe. A když si náhodou vzpomeneme, že jsme také ženy, shodíme tuhle myšlenku rychle ze stolu s větou: „Jsem přeci maminka, nemám čas na to starat se ještě o sebe." A NENÍ TO CHYBA?

Co nás ještě před porodem dělalo šťastnými? Co jsme dělaly a milovaly? Co nám vždy vykouzlilo úsměv na rtu? Manžel? Přítel? Sportování? To, že jsme se hezky oblékly? To, že jsme pro sebe zkrátka něco udělaly a měly z toho  radost.. Najednou tu máme tu naší životní radost v miminku, ale na nic jiného už nám čas nezbývá. Rády bychom ještě pár kilo shodily, zformovaly postavu, byly zase fit, jako dřív. Ale s hlídáním je leckdy problém a mluvit o nějaké pravidelnosti?

Teď trochu odbočím. Ale opravdu jen o malý kousek. Každá z nás má něco, třeba jen jedinou věc, kterou si připomíná svou „ženu v sobě". Desítky různých náušnic. Líčení. Boty na podpatku. Krásné dlouhé vlasy. Sukně. Nebo něco úplně jiného. Každá z nás, bez náušnic, která se nerada líčí, nesnáší vysoké podpatky, má krátké vlasy a nerada chodí v sukních, KAŽDÁ máme nějaký ten „talisman ženství". Zamyslete se nad tím svým malým symbolem. A NAJDETE HO. Je tu! Jedním takovým symbolem může být KRÁSA. Maminky, ženy, chcete být krásné?

Cože je to krása? Úsměv. Energie. Štěstí prýštící z nás. Jiskra v oku. Chuť do života. Hrdost na svoji postavu. Být fit. Zvládání životních situací s grácií. A recept na tohle všechno? Pohyb. Je prokázáno, že při sportování se uvolňují endorfiny - hormony štěstí. Po těchto malinkatých neviditelných hormonech viditelně a obrovsky záříme. Zlepšujeme svou fyzickou kondici - věci zvládáme s větší pohodou. Usmíváme se na svět a věříme, že je skvělé žít. Jsme hrdé na sebe, že pro sebe něco děláme a že to zvládáme. A BONUS? Krásná postava. ANO, OPRAVDU. Postava je jen BONUS, ODMĚNA za to, že se o sebe staráme. Protože to, o co se v životě staráme, nás má na oplátku také rádo a rádo se nám odmění. I když život není vždy fér, tohle funguje.

Každá žena, budoucí maminka, se tajně nebo veřejně bojí toho, jak se těhotenství podepíše na její postavě. Jak to všechno bude POTÉ. Milé ženy, maminky budoucí i zkušené.. Poznávejte své tělo. Naslouchejte mu. Naučte se mu vycházet vstříc. Starejte se o něj. Hýčkejte ho. Tělo vám to pak vrátí. A že máte už miminko nebo už větší děťátko a nevíte kam dřív skočit? Přestaňte si nacházet důvody, proč něco nedělat. Naopak - najděte si důvody, proč to dělat a UDĚLEJTE TO!

Vezměte kočárek i s vaším miminkem. Vezměte děťátko na jeho kole nebo odrážedlo. Navštivte například cvičení pro maminky s názvem STROLLERING. Více na www.strollering.cz nebo koukněte na www.cvicenipromaminky.cz . Prostě se seberte a spojte pobyt venku s vaším malým miláčkem se cvičením, které ve vás znovu probudí TU ŽENU. Poznejte se. Hýčkejte se. Milujte se. O to víc lásky vám zbyde pro vaše miminko, manžela, přítele. A o to víc lásky dostanete zpět. Že vám nesedí počty?  Nepočítejte doma v sedě. Pojďte si to spočítat ven na kilometry a cviky.

Autorka: Zuzana Kubáňová / Sportující maminka Vrabčáček a lektorka Strolleringu všem aktivním maminkám
Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami