Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Držte svoji domácnost v dokonalé čistotě během chřipkových sezón

30.3.2022

Máme za sebou nepříjemné období, které bylo opravdu vysoce zaměřené na maximální čistoty ve firmách, domácnostech i na veřejných prostorech. Často se ale zapomíná na to, že ačkoliv je klasická chřipka o dost slabší nemocí, tak má rovněž i ona svoje sezonní vlny, které nejsou ničím příjemným.

Pravidelně bychom si tedy měli dávat pozor na to, abychom v případě chřipkových a podobných sezón dokázali mnohem efektivněji pracovat s hygienou doma. Stačí nám přitom opravdu jen několik málo věcí, které nám pomohou k tomu, abychom domů nezavlekli nepříjemné viry a bakterie.

Pravidelné čištění společných ploch

Jednou z nejdůležitějších věcí je čištění ploch, které v domě nebo bytě používají úplně všichni. Právě těmito místy a dotekem na nich se totiž naprostá většina nepříjemných virů a bakterií jednoduše přenese někam dál.

Při použití kvalitní dezinfekce na povrchy se ale ničeho podobného bát nemusíte. Kvalitní dezinfekce nejen že zničí existující bakterie a viry, ale dokonce po nějakou dobu působí jako ochranný film, který je dokáže hned likvidovat. Typicky jde o taková místa, jako jsou kliky, společné poličky, stoly a další prostory, které osahává většina lidí v domácnosti.

Nepodceňujte hygienu rukou po příchodu

Jednou z věcí, kterou se lidé naučili v posledních letech, je především vyšší hygiena rukou. Právě ruce jsou totiž tím nejaktivnějším médiem, které pro přenos bakterií a virů máme. V tom nám ale může pomoci taková jednoduchá věc, jako je hygienický gel na ruce. Díky jeho pravidelné aplikaci doma i kdekoliv venku, můžeme pravidelně zajistit, abychom měli ruce naprosto čisté. Především bychom tak měli dělat, pokud se dotýkáme prostor v MHD, nebo než se budeme dotýkat obličeje.

Čistota a estetika jde ruku v ruce

Další důležitou věcí je už jenom fakt, že se v čisté domácnosti budeme cítit zkrátka mnohem lépe. Většina mycích prostředků na vás „dýchne“ svěžími vůněmi, které čistotu zkrátka automaticky evokují. Díky tomu tak dokáží domácí čistící prostředky mimo čistoty a bezpečí evokovat také mnohem příjemnější prostředí. Při volbě profesionálních kusů je navíc zásadní výhodou fakt, že se můžete spolehnout na jejich dlouhotrvající efekt.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami