Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak se co nejlépe vyhýbat nemocím v nestálém počasí?

2.9.2023

Nestálé počasí je jednou z opravdu nepříjemných záležitostí, které jsou pro naše zeměpisné šířky typické hlavně pro období jara a podzimu. I během jiných měsíců, jako jsme se mohli přesvědčit před pár týdny, ale takové počasí může přinést.

V rámci podobných podmínek přitom nejvíce trpí právě naše samotná imunita. A proto je dobré tak udělat vše proto, abychom ji dokázali stoprocentně podpořit celou řadou věcí.

Snažte se chodit ideálně oblečení

To je sice jednoduchá rada, ale mnohem hůře se provádí. I když můžete brát ochranné nápoje, vitamínové komplexy a stravovat se přesně podle potřeb vašeho organismu, tak jednoduše můžete nemoci podlehnout mimo jiné i kvůli tomu, že zkrátka jednoduché prochladnete.

Nevyplatí se tak v žádném případě podcenit teploty, které se mohou zdát jako pohodové, ale ve finále to až tak ideální není. Na druhou stranu je ale extrémem i přílišné oblečení. Pokud budete neadekvátně nabalení, tak se s nejvyšší pravděpodobností propotíte hlavně na zádech, což nemusíte včas pocítit.

Důraz na opravdu všestranný jídelníček

Spánek je sice důležitý pro náš organismus, ale v tomto ohledu je možná ještě o krok důležitější to, abychom pro tělo měli také dostatečně kvalitní palivo. Pestrá a vyvážená strava by tak měla být něčím, co bychom měli považovat za absolutní samozřejmost v jakémkoliv podobně obtížném období. Pomoci pochopitelně mohou různé druhy suplementace.

Velice oblíbené jsou kvalitní ochranné nápoje poskytující kompletní výživu, ale také různé vitamínové doplňky, aminokyseliny a jiná suplementace. Na paměti je ale nutné mít neustále to, že ačkoliv můžeme suplementací dohnat mnohé, tak je základní strava vždy neodmyslitelným základem.

Myslete na zvýšenou výdrž bacilů

Bacily a viry, které přenášejí nepříjemné problémy pro náš organismus, mají v nestálém počasí mnohonásobně vyšší výdrž. Pokud vládnou mrazy, nebo je naopak horko, tak může životnost některých z nich být i v řádu minut. Jenže ty nejodolnější vydrží i dny za pro ně ideálních podmínek. Proto jsou tak hygienické potřeby jako dezinfekční gely v MHD ideální ochranou.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami