Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Dostatek vitamínů = pevné zdraví. Kde najít potřebné složky?

2.12.2022

Říká se, že lidské tělo je jako stroj. Je tvořeno mnoha součástkami, z nichž každá vykonává svou funkci. A pokud se náhodou stane, že některá nefunguje, je ohroženo celkové fungování organismu. A tak je naší povinností doplňovat takové složky, které zajistí správné fungování všeho, co je pro život důležité. Ony složky jsou pomyslné oleje na promazávání součástek a označit tak můžeme vitamíny a minerály.

Kde vitamíny a minerály najdeme?

Nabízí se však otázka, kde vitamíny a minerály vlastně najdeme? Jsou součástí doplňků stravy, jen co je pravda, případně je najdeme také v běžných potravinách. Zde však hrozí, že po konzumaci ovoce, zeleniny nebo jiné potraviny nebude doplněno dostatečné denní doporučované množství. Potraviny totiž prochází mnoha úpravami, než se nám dostanou na talíř, stejně tak jejich pěstování není vždy zdravotně ošetřeno čili konečný obsah vitamínů a minerálů není vždy stoprocentně jasný.

Tím, že do svého každodenního harmonogramu zakomponujete také konzumaci doplňků stravy si můžete být jistí, že doplníte potřebné vitamíny a minerály, a tím zajistíte bezproblémové fungování těla.

Na jaké minerály a vitamíny by se nemělo zapomínat?

Lidské tělo však ke svému bezproblémovému fungování vyžaduje vitamínů a minerálů vícero. Mezi nejpodstatnější patří hořčík, který najdete například v banánech, datlích nebo luštěninách. Jeho úkolem je zlepšovat kvalitu spánku či podporovat jiné procesy lidského těla, mezi které patří také detoxikace organismu.

Nepostradatelný je také vitamín D, který běžně čerpáme ze sluníčka, ale v době zimy nebo podzimu není slunečních paprsků dodávajících látku příliš mnoho. A tak jsme odkázáni sami na sebe a na to, že do našeho jídelníčku kromě doplňků stravy zařadíme také ryby, houby, mléko či vejce. Vitamín D je totiž zodpovědný za zdravou pokožku, vysokou odolnost proti stresu nebo stojí za silnou obranyschopností. 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami