Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Parní lázeň – relaxujte ve stylu starých Římanů

3.12.2018

Parní lázně a jejich účinky na zdraví a tělo zná lidstvo již tisíce let. Již starověcí Řekové a Římané, Aztékové, Mayové či indiáni kmene Siouxů si užívali relaxaci a očistu těla i ducha v parní lázni.

Jak pomáhají parní kabiny vašemu zdraví?

Například ve starověku vypadaly parní lázně jinak, než je známe dnes. Většinou byly kruhové a obřad prováděl šaman, který jako jediný, mohl manipulovat s kameny a polévat je vodou – čímž vytvářel větší či menší množství páry.

Dnes může být parní kabina součástí vaší domácnosti, buď jako součást domácího wellness nebo koupelny.

 

Důležité jsou její prokazatelné pozitivní účinky na vaše zdraví:

  • bude se vám lépe dýchat
  • doporučuje se při léčbě a prevenci astma, revma, nachlazení
  • ulevíte si od bolavých kloubů a svalů
  • pročistí se vám kůže a vyčistí se póry
  • pomáhá při léčbě celulitidy či akné
  • lépe se vám prokrví končetiny, zrychlí se látková výměna
  • celkově si detoxikujete tělo, zrelaxujete se a odpočinete si

Parní kabina – to je pára a vlhký vzduch

Parní lázně si někdy lidé pletou s finskou saunou. Rozdíl je však v teplotě vzduchu – v parní lázni bývá teplota 40–60 °C a v sauně kolem 100 °C. Relativní vlhkost je v parní kabině až 100 % a ve finské sauně pouze 20 %.

 

 

Proto parní kabiny vyhovují i těm, kdo nemají rádi suchý a horký vzduch v sauně. Klima v parní lázni tak usnadňuje dýchání a kombinace vlhkosti a teploty dělá velmi dobře alergikům, astmatikům a pomáhá při léčbě bronchitidy.

Přijďte si parní lázeň vyzkoušet – nezávazně a zadarmo

Stavba parní lázně není úplně nejlevnější. Aby vše fungovalo jako na drátkách, bez problémů a spoustu let, je vhodné zvážit, koho oslovíte – jak pro projekt, tak pro vlastní stavbu. Společnost Wellness Vision staví i navrhuje domácí a veřejná wellness již od roku 2003 a patří k české špičce.

 

 

Abyste se mohli přesvědčit, zda vám bude parní lázeň vyhovovat, postavili jsme v našem Wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi jednu na vyzkoušení. K ničemu se nebudete zavazovat. Stačí, když se předem objednáte, abyste měli úplné soukromí, a my vám naši parní kabinu roztopíme a připravíme k vyzkoušení.

Kontaktujte nás třeba hned teď.

www.wellness-vision.cz

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami