Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Jak snadno přejít na vegetariánskou stravu

28.9.2011
VegetariánstvíVegetariánská strava je skvělým řešením, jak se zdravě a chutně najíst a nepodílet se přitom na masivním zabíjení zvířat. Ne vždy je ovšem prospěšná, pokud není vyvážená. Přechod na ni by měl být proto plynulý a měl by ho provázet dostatek informací.  Masné výrobky by se měly z jídelníčku vysazovat postupně a pomalu být nahrazeny bezmasými alternativami. 

Jedna z možností, jak se s vegetariánskou stravou seznámit je navštívit specializované obchody se zdravou výživou nebo zkusit jídlo z vegetariánské restaurace. Tak nejlépe zjistíte, co Vám chutná a určitě budete překvapeni, co vše se dá z jednotlivých surovin uvařit za dobrá a pro Vás zatím neznámá jídla. V knihkupectví i na internetu je nepřeberné množství kuchařek a receptů, které se Vám budou jistě hodit. Zakoupit si můžete i umělé vitamíny jako doplněk stravy, než se naučíte Vašemu tělu dodávat vyvážený poměr všech vitamínů a minerálů, které potřebuje.

Vhodné je se soustředit hlavně na jód (mořské řasy), železo (červená řepa, špenát) a vitamín B12, který je obsažen pouze v živočišných produktech (mléčné výrobky).  Pozor bychom si měli dát také na dostatek luštěnin. Je nutné upravit celý svůj jídelníček, ne pouze vynechat maso nebo jej nahradit jen sójou, i když je to ta nejjednodušší možnost. Sója, stejně jako většina potravin není ve velmi velkém množství zdravá. Dnes už není problém sehnat jakékoliv vegetariánské potraviny a vegetariánství se stává stále více společensky přijatelným, i když se na začátku budete jistě setkávat se spoustou otázek.

Mnoho potravin se dá koupit i v běžných supermarketech, např. v oddělení s Bio potravinami. Vegetariánská strava je lehká, zdravá a přechod na ní bývá většinou jednoduchý a zábavný. Objevíte spoustu nových potravin a příchutí, které jste dosud neznali, a každé jídlo bude provázet příjemný pocit, že se nepodílíte na utrpení ostatních živých tvorů a ještě děláte něco pro své zdraví.


Autorka: Michaela RendulováZpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus